My Cart

 x 

Sepet boş

   

english

1980 yılında dekorculuğun merkezi olarak bilinen Beykoz'da küçük bir atölyede başlayan sektördeki serüvenimiz 1991 yılında ABKA markası haline gelmiş ve kurumsallaşmıştır...

Bugün iç piyasada kendi çizgisinde lider marka olan firmamız dış piyasalarda 18 ülkeye fiili ve sürekli ihracat yapan bir kuruluş haline gelmiştir. Dekorlu, yaldızlı, boyalı ve bu tekniklerin karma edildiği farklı çalışmaları ile sektöründeki seçkin yerini almıştır.

Firmamız ürün kalitesi yanında pazarlama ve müşteri memnuniyeti konusunda yaptığı çalışmalar ile piyasadaki öncü pozisyonunu sağlamlaştırıcı adımlarına bir yenisini ekleyerek Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş ve "Online Toptan Züccaciye" yi hayata geçirmiştir.

Bu sayede ABKA ile ilgili her türlü haberi anında öğrenebilecek, interaktif olarak istek ve şikayetlerinizi tarafımıza iletebilecek, yeni ürünleri zaman kaybetmeden takip edebilecek ve siparişlerinizi internet üzerinden verebileceksiniz.

Abka Kristal ürünlerini, içerdikleri kalıpların tek türlü ya da muhtelif olmasına göre iki bölüme ayırabiliriz: Muhtelif kalıpta ürünlerden müteşekkil "Setler" ve sadece bir tek kalıp içeren "Parçalar".

ÜRÜN GRUPLARI Piyasada yerleşmiş olan kullanımıyla bir "Set" muhtelif kalıplarda ürünlerden oluşur. Örneğin, 37 Parça Set denildiğinde bu ürünün bütün parçalarının aynı türden olmadığı anlaşılır. Sözgelimi bugün kullandığımız 37 Parça Setler içerik olarak su bardağı (6 adet), çay bardağı (6 adet) , limonata bardağı (6 adet), viski bardağı (6 adet), ayaklı bardak (6 adet), sürahi (veya şişe) (1 adet), parçalarından oluşur (resme bknz.).

Setler, bir mekânın belli bir konudaki tüm cam ihtiyacını (örn. 37 parça bardak seti, 12 parça çay takımı, 8 parça

Herkesin fili farklı. Bir resmini çizmemiz istense herhalde hepimiz  farklı farklı şeyler çizerdik.  Kimimiz hortumunu yapıp dişlerini unutur, kimimiz de kocaman kulaklarını küçültüp kuyruğunu olduğundan büyük çizerdik. Bazılarımız da resimlerine kendi görüşlerini katardı. Birinin fili sirkte seyirciyi eğlendirirken bir diğerininki sarmaş dolaş ağaçlar arasında diğer canlıların da yürüyeceği yollar açıyor olurdu.

Tasarımcının bakışları elindeki bilgisayar programının imkanlarıyla sınırlıdır, daha doğrusu sınırsızdır. Çünkü neredeyse gördüğü her şeyi camın üzerine yansıtabilir. Ama yapılabilirlik ustanın bileceği iştir: "İbriğe o kadar yaklaşamayız, kesmeyi kulbun arasından geçiremeyiz, yaprakları biraz daha kalın yaparsak daha hoş görünebilir.." Sonra pazarlamacıya sıra gelir: "Şu aralar bu moda, trendler böyle, insanlar artık şöyle istiyor" dedikten sonra baklayı ağzından çıkarır: "Bi parti yapıp mağazalara dağıtalım." der demez  üretim planlayıcısı söze