My Cart

 x 

Sepet boş

   

english

Abka Kristal ürünlerini, içerdikleri kalıpların tek türlü ya da muhtelif olmasına göre iki bölüme ayırabiliriz: Muhtelif kalıpta ürünlerden müteşekkil "Setler" ve sadece bir tek kalıp içeren "Parçalar".

ÜRÜN GRUPLARI Piyasada yerleşmiş olan kullanımıyla bir "Set" muhtelif kalıplarda ürünlerden oluşur. Örneğin, 37 Parça Set denildiğinde bu ürünün bütün parçalarının aynı türden olmadığı anlaşılır. Sözgelimi bugün kullandığımız 37 Parça Setler içerik olarak su bardağı (6 adet), çay bardağı (6 adet) , limonata bardağı (6 adet), viski bardağı (6 adet), ayaklı bardak (6 adet), sürahi (veya şişe) (1 adet), parçalarından oluşur (resme bknz.).

Setler, bir mekânın belli bir konudaki tüm cam ihtiyacını (örn. 37 parça bardak seti, 12 parça çay takımı, 8 parça

zemzem takımı, 7 parça su takımı..), birbiriyle uyumlu parçalar halinde, taşıma ve muhafaza kolaylığı sağlayan korunaklı ambalajlar içinde, tek seferde temin edebileceğiniz ürünlerdir. Bu avantajlarından ötürü setler her dönem piyasanın talebi olmuş ve dolayısıyla üreticinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.

İçeriğindeki çeşitlerin kombinasyonu açısından setler talebe göre değişiklik gösterir. Gondolun yerini mumluklar alabileceği gibi (bkz. 6 parça vazo seti karmen), bir sette viski bardağı bulunurken bir diğer kombinasyonda bunun yerine meşrubat bardağı (örn. 32 parça sofra takımı ilknur) kullanılmış olabilir. Setler yerleşmiş bir uygulama olarak daima altı ve altının katları adedinde bardaklar içerirler. Şişe, sürahi, şekerlik gibi parçalar ise bir sette genellikle birer adet bulunur.

Abka Kristal olarak piyasanın ihtiyaç duyduğu set kombinasyonlarını her zaman takip ediyor ve  kendi yeniliklerimizi de pazara sunmaktan geri durmuyoruz.

ÜRÜN GRUPLARI Gelelim parçalara.. Parçalar (küllükler, meyvelikler, vazolar, su bardakları, kadehler, limonata bardakları, şişeler,...) Abka Kristal'in belki de en güçlü yanıdır. Çünkü biz öncelikle camın üstündeki sanatı beğendirmeye çalışıyoruz. Nihai tüketici bir deseni beğendiğinde o desende istediği bir ürünü alırken, kullanmayacağı başka ürünleri de almak zorunda kalmasın, ya da bunu yapmak istemediği zaman beğendiği üründen vazgeçmesin istiyoruz. Elbette set halinde sunmanın avantajlarını da unutmuyoruz. Talep olduğu müddetçe her desende her kombinasyonu sunmak, müşteri memnuniyeti ilkelerimizden sadece birisi.

Abka Kristal. Çözüm ortağınız.